EatORIGINal - odhalte, co se skrývá pod maskou potravin!

     
EatORIGINal - odhalte, co se skrývá pod maskou potravin!

 Nastal čas požádat o nový zákon, který by zamezil podvodům s potravinami. Padělání a falšování potravin představují vážné riziko pro naše zdraví, zejména pokud se používají alergenní nebo dokonce toxické látky neznámého původu.

Dnes v Evropě stále neexistuje žádný zákon, který by ukládal za povinnost deklarovat původ složek uvedených na etiketě, zamezoval falšování a nekalé obchodní praktiky.

 

K žádosti o nový evropský zákon potřebujeme Váš podpis. Společnost mladých agrárníků České republiky, spolu s hlavními zemědělskými a spotřebitelskými organizacemi tlačí na Evropskou unii, aby zavedla povinné prohlášení o původu všech potravinářských výrobků, aby předcházela podvodům, chránila veřejné zdraví a zaručila spotřebitelům právo na přesné informace.

Stačí málo, abychom zabránili anonymnímu jídlu! Ve srovnání s běžnou peticí může Evropská občanská iniciativa vyžadovat Váš doklad totožnosti a adresu, aby byla zaručena pravost Vaší podpory. Každý podpis se počítá! Chcete nám pomoci a přidat své jméno k dalším zúčastněným občanům této výzvy?

 

 

PODEPIŠTE  EVROPSKOU OBČANSKOU INICIATIVU TEĎ!

 

www.eatoriginal.eu

 

Prezidium SMA ČR
11.6.2020
AGRICUP 2019
16.4.2019