Nejhezčí výhled na svět je ze sedla Zetoru. Traktorista absolvoval svou nejdelší cestu, ujel 3000 km

     

Cestuje a zároveň miluje svůj historický traktor. Rodák z Vysočiny Martin Havelka se vrátil po třech týdnech domů ze Švédska. Se svým 69 let starým Zetorem ujel 3000 kilometrů.

Martin Havelka je nadšencem do značky Zetor. Rozhodl se spojit dvě vášně, které zpočátku působily trochu neslučitelně. Jízda na traktoru a cestování. Na Zetoru 25A, který je starý 69 roků, před třemi lety vyrazil na svou první dálkovou jízdu. Letos se ale vypravil na svou zatím nejdelší jízdu, do Švédska a zpátky.

Havelka si svůj historický zemědělský stroj pořídil v roce 2010 a věnoval mu velkou péči, renovace trvala přes rok, bylo potřeba stroj navrátit do původní podoby. Má jen několik úprav, například lepší čepy řízení a hlavně kufr na zavazadla. A to je jediná úprava na cestovatelský Zetor.

Už například absolvoval na svém historickém Zetoru Z 25A cestu na sraz traktorů do Polska po vlastní ose a také vyjel na nejvyšší silnici v Evropě, rakouský Grossglockner Hochalpenstrasse. Jenže Švédsko, to byla zatím nejdobrodružnější výprava.

Vyjel z rodných Škrdlovic u Žďáru nad Sázavou v polovině července. Průměrnou rychlostí 33 km/h a se spotřebou 12 l / 100 km se, v doprovodu rodiny a svého psa, kteří jeli ve vlastním autě, vydal na sever. Po několika dnech dorazil k Baltskému moři, kde se i se Zetorem v přístavu Svinoústí nalodil na trajekt do Švédska. Z Trelleborgu pak vyrazil 1200 kilometrů podél východošvédského pobřeží. Setkal se tu s místními sběrateli starých traktorů a zavítal také do tamního muzea traktorů Zetor, které se nachází v Ystadu. Je to tak, ve Švédsku mají Zetory tradici a své fanoušky. "Nejvzdálenějším cílem byl ostrov Orust, který se nachází 100 km severně od města Göteborg. Tam jsme s rodinou navštívili farmu sběratele traktorů, pana Christena Olssona, majitele více než 30 kusů Zetoru 25 první verze v exportním provedení a uznávaného odborníka na historické traktory Zetor ve Švédsku," dodal Havelka.

Martin Havelka si chválil cestování na traktoru po švédských silnicích, místní jsou prý na zemědělská vozidla zvyklí: "Je tu hodně farem a traktory, ať už nové, moderní, nebo i starší, tu všude jezdí, takže se s nimi na silnicích počítá," říká traktorista cestovatel.

Jedinou překážku na dlouhé cestě prý pro Havelku představovalo počasí. Jeho Zetor je kabriolet, tedy nemá kabinu. Takže řidič je vystaven napospas nepřízni počasí. Ačkoliv si cestovatel myslel, že ve Švédsku ho budou trápit hlavně deště, ve skutečnosti severskou zemi v červenci postihla úmorná vedra. Traktor prý byl rozpálený jako kamna. Milovník Zetorů ale neztratil nic ze svého optimismu. "Bylo opravdu horko, slunečno a bez deště, takže jsem se vrátil krásně opálený," dodal.

Vrátil se počátkem srpna domů, urazil celkem 3000 kilometrů. A už teď prý plánuje další výpravu. Chce se v září znovu vydat na nejvýše položenou horskou silnici Grossglockner Hochalpenstrasse v rakouských Alpách, v pořadí už potřetí.

Fotografie z cesty si můžete prohlédnout zde.

Autorka: Eva Srpový, zdroj: zpravy.aktualne.cz