22 - Parazitologie

Parazitologie v chovu ovcí a koz

17/004/0111a/164/000022

 

Pokračování velmi úspěšného projektu zaměřeného na detekci základních parazitů v chovech hospodářských zvířat přímo v podmínkách chovu.

Mnoho farmářů zanedbává péči o zvířata buď z neznalosti, nebo liknavosti. Druhým extrémem jsou zemědělci, kteří neefektivně nadužívají antiparazitika a vytváří si tak rezistenci u svých zvířat. Obě skupiny těchto zemědělců se potřebují naučit rychle, levně a účelně poznat základní druhy parazitů a naučit se na ně reagovat.

Zemědělci se naučí správně nakládat s antiparazitiky a dalšími veterinárními přípravky. Omezí se tak jejich zbytečně velká spotřeba a jejich nadměrné vylučování do životního prostředí, kdy při neznalosti a špatnému či zbytečně častému využití antiparazitik dochází k rezistenci parazitů a promořování pastvin parazity.

Součástí semináře je teoretická část, během které budou posluchači seznámeni se základními druhy parazitů, naučí se je určit a uplatňovat strategie pro jejich tlumení a eliminaci z chovných stád. V rámci praktické části se seznámí s možnostmi určení parazitóza v chovu.

 

Vždy od 9:00 do 15:00 h se budou odborní lektoři věnovat teoreticky obecným pravidlům prevence a detekce paratizóz a od 15:00 do 17:00 prakticky:

 

16. února 2018 - Brno (JMK)

22. února 2018 – Hranice u Nových Hradů (JČK)

13. dubna 2018 – Rožnov pod Radhoštěm (ZK) - kapacita naplněna

12. října 2018 – Benešov (SČK)

19. října 2018 - Lanškroun (PK)

26. října 2018 – Mohelno (V)

 

Pro všechny přítomné je zajištěno občerstvení. Účastnický poplatek je 400,- Kč/osoba (300 Kč/osoba pro členy SMA ČR). Poplatek se bude hradit v hotovosti na místě. Kapacita kurzu je 20 osob, proto je třeba se přihlásit (proklikem výše na vybraném termínu) nebo na portálu eagri - po zadání názvu pořadatele „Společnost mladých agrárníků“ se Vám zveřejní všechny semináře, které pro Vás pořádáme i s aktivním odkazem na přihlášení

 

Pozvánka

Materiály

 

Fotografie z proběhlých akcí k podívání zde.

 

 

 

 

 

Akce SMA Aktivity prezidia Ostatní akce